استاندارآذربایجان شرقی:مرکز نگهداری معتادان دارای بیماری خاص ایجاد شود

اسماعیل جبارزاده شامگاه چهارشنبه درنشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، اظهارکرد: تمام مراکز نگهداری معتادان نیز باید شبانه روزی باشند و به طور تمام وقت فعالیت کنند.
وی با اشاره به تاثیرات راه اندازی مرکز ماده 16 دراستان، افزود: آذربایجان شرقی دیگر معتاد متجاهر ندارد و سال 95 استان بدون معتاد متجاهر خواهیم بود.
جبارزاده بیان داشت: درآغاز مسئولیت خود در استان قول دادیم استان را به وضع مطلوب می رسانیم، این وعده درحال شکل گیری است که ایجاد مرکز ماده 16 و عاری شدن استان ازمعتادان متجاهر نمونه ای از تحقق این قول است.
وی افزود: مصمم هستیم با پدیده زشت اعتیاد به مواد مخدر به رغم اینکه دشمنان انقلاب در صدد تقویت آن هستند وجوانان را هدف اعتیاد قرارداده اند، به صورت جدی مبارزه کنیم برهمین اساس است که آذربایجان شرقی را برای سوداگران مواد مخدر ناامن خواهیم کرد .
استاندار آذربایجان شرقی اظهارکرد: میزان کشفیات مواد مخدر و اقدامات نیروی انتظامی وشورای هماهنگی مواد مخدر استان در کشور کم نظیر است .
جبارزاده همچنین با اشاره به معرفی تبریز به عنوان شهر نمونه برای زندگی و با بیان اینکه ایام عزاداری زمینه پرداختن رسانه ها به این موضوع را فراهم نکرد، گفت : یکی ازمولفه های شهر سالم، نبود معتاد به خصوص معتاد متجاهر می باشد .
دبیر شورای مبازره با مواد مخدر آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: در شش ماهه اول امسال 340 هزار و500 نفر آموزش های لازم در خصوص مبارزه با مواد مخدر را گذراندند .
محمدعلی نصرتی افزود: هرماه به طور متوسط 2 هزار معتاد متجاهر دستگیر و به مرکز ماده 16 تحویل شده اند و52 نفر فوتی نیز درزمینه مصرف مواد مخدر داشته ایم.
وی خاطرنشان کرد: در حدود یکهزار و200 نفر از معتادان دستگیر شده خانم وبقیه آقایان هستند .
نصرتی همچنین با تاکید براینکه یکی از اقدامات لازم مراقبت بعد از خروج از زندان و ترک ماده مخدر است ،اظهارکرد: دراین خصوص سه مرکز اشتغالزایی را به 10 مرکز اشتغال افزایش داده ایم.
همچنین در این نشست تعدادی از فعالان و دست اندرکاران مبارزه با مواد مخدر استان تجلیل شدند .
3093/518/1859

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.