ارجاع اعتراض به استیضاح شهردار به شورای حل اختلاف مرکزی بررسی شد

محمد جواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در تشریح جلسه امروز -دوشنبه- کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: تبصره های (1) و (2) ماده (73) گزارش کمیسیون درخصوص طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف، انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران که از صحن علنی به کمیسیون ارجاع شده بود، مورد بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم کرج با بیان این مطلب که ماده 73 در مورد استیضاح شهردار است در ادامه افزود: اگر شهردار توسط اعضای شورا استیضاح شود و مرجعی مانند وزیر کشور یا استاندار که حکم را صادر می کند، یا شخص شهردار نسبت به آن اعتراضی داشته باشند استیضاح شهردار به شورای حل اختلاف مرکزی فرستاده و در آنجا مورد بررسی قرار گیرد که در صورت تایید، شهردار استیضاح و برکنار می شود.
کولیوند با بیان اینکه کمیسیون در این رابطه پیشنهادهایی مطرح کرد، خاطر نشان کرد: وزارت کشور، مرکز پژوهش ها و شورای عالی استان ها با این موضوع که به شورای حل اختلاف فرستاده شود، مخالف بودند البته پیشنهادهایی هم در این رابطه دارند.
سیام(1)**3070**1449

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.