ارائه جدیدترین دستاوردهای چشم پزشکی دنیا در کنگره تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مسعود ناصری پور افزود: امسال برای دومین بار با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، کنگره چشم پزشکی به صورت بین المللی و با حضور ۱۸ سخنران میهمان که اغلب از امریکا و اروپا هستند، برپا می شود.

وی افزود: در ادامه سیاست افزایش ارتباطات با نهادهای بین المللی توسط انجمن چشم پزشکی ایران، امسال هم سعی شده یک کارگاه آموزشی با همکاری و هماهنگی انجمن جهانی چشم پزشکی برگزار شود.

ناصری پور تصریح کرد: در روز بیست و سوم برنامه پیش کنگره، پنج گروه فوق تخصصی شامل بیماری های شبکیه ، قرنیه و جراحی رفراکتیو، اکولوپلاستیک (جراحی پلاستیک چشم) ، گلوکوما (آب سیاه)، استرابیسم(انحراف چشم) و نوروافتالمولوژی، آخرین دستاوردهای مربوط به رشته های فوق تخصصی خود را ارایه می کنند.

وی گفت: با توجه به حضور نزدیک به ۱۸ نفر از برجسته ترین متخصصان چشم پزشکی از سراسر دنیا در این کنگره که اغلب آنها در برنامه پیش کنگره نیز حضورخواهند داشت، امید می رود از نظر علمی، شاهد یک برنامه پر بار و غنی باشیم.

دبیر علمی این کنگره یادآور شد: همچنین طی ۳ روز برپایی کنگره از ۲۴ تا ۲۶ آذر، مباحث عمومی چشم پزشکی در قالب برنامه های متنوعی از قبیل سخنرانی، سمپوزیوم، کارگاه، ارایه مقالات آزاد و … به چشم پزشکان ارایه می شود.

وی اضافه کرد: همزمان با برپایی این کنگره، جشنواره فیلم و عکس در زمینه بیماری های چشم و نحوه درمان آن ها و نیز جراحی های چشم پزشکی و بیماری های نادر برگزار و طی آن به فیلم ها و عکس های برتر جوایزی اعطا خواهد شد.

ناصری پور از برگزاری نمایشگاه جنبی با مشارکت اغلب شرکت های تولید کننده و وارد کننده تجهیزات چشم پزشکی، دارویی و … خبر داد و افزود: در این نمایشگاه آخرین دستاوردها در حوزه وسایل و تجهیزات چشم پزشکی توسط شرکت های مختلف به
چشم پزشکان ارایه می شود.

وی اظهار داشت: امسال در خلال برگزاری این کنگره، نشست ویژه انجمن و انتخابات انجمن چشم پزشکی نیز برپا می شود.

به گفته دبیر بیست و پنجمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران در مراسم افتتاحیه کنگره چشم پزشکی (۲۴ آذر ۹۴)، “کارل گولنیک” مسئول آموزش انجمن جهانی چشم پزشکی است، در زمینه چالش های جهانی آموزش چشم پزشکی سخنرانی خواهد داشت. همچنین امید می رود که در کنگره امسال شاهد حضور وزیر بهداشت که دبیر کل انجمن چشم پزشکی نیز هستند، باشیم.

بیست و پنجمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران ۲۳ تا ۲۶ آذر ۹۴ در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.