اختصاص25 میلیارد ریال برای ارایه خدمات به دانش آموزان استثنایی

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا ، مجید قدمی ، اظهارکرد: از ابتدای مهرماه امسال مبلغ چهارمیلیارد ریال برای تهیه تبلت ویژه دانش آموزان کم بینا در کل کشور تخصیص یافت که براساس تعداد دانش آموز مورد نیاز هر استان ، توزیع صورت گرفت.
وی با بیان این که 2 هزار 5و 59 دانش آموز با آسیب دیدگی بینایی در مدارس کشور تحصیل می کنند ، بیان کرد: بیش از 50 درصد این دانش آموزان با تشخیص کارشناسان بینایی سنجی ، کم بینا هستند که اولویت تخصیص براساس نیاز و شرایط دانش آموزان برحسب امکانات هر استان خواهد بود.
قدمی گفت: برای دانش آموزان نابینا کتاب های درسی به صورت خط بریل و صوتی و برای دانش آموزان کم بینا ، کتاب به صورت درشت خط تولید و عرضه می شود.
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: هزینه یک دوره کتاب درشت خط برای یک سال تحصیلی حدود 150 هزار تومان است که استفاده از تبلت علاوه بر سهولت در دسترسی به اطلاعات می تواند برای تمام دوره های تحصیلی دانش آموزان کم بینا نیز مورد استفاده قرار گیرد.
وی بیان کرد: در بودجه سال 94 در نظر است که طرح اهدای تبلت رایگان دانش آموزی را برای همه دانش آموزان کم بینا اجرا کنیم.
قدمی از اجرای طرح ارایه خدمات حمایتی از دانش آموزان با نیازهای ویژه در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: تا چند روز آینده دستورالعمل اجرایی این طرح به استان ها ارسال می شود و بدین منظور برای 49 هزار دانش آموز کم شنوا در طرح تلفیقی فراگیر کمک هزینه خرید سمعک به ازای هر دانش آموز یک میلیون و پانصد هزار تومان برابر اعتبارات مربوطه ، اختصاص پیدا کرد.
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان این که هفت هزار و 18 دانش آموز آسیب دیده شنوایی در مدارس خاص سازمان مشغول به تحصیل هستند ، اظهارکرد: محتوای کتاب های دانش آموزان ناشنوا مانند دانش آموزان مدارس عادی است ولی به کمک دست افزارهای آموزشی آنها مناسب سازی شده تا قابلیت استفاده برای این افراد فراهم شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، قدمی گفت: در اجرای طرح خدمات حمایتی، کمک هایی مانند طراحی های ضروری و تهیه داروهای مستمر برای دانش آموزان گروه های خاص نیز پیش بینی شده است.
فراهنگ **1417**1569

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.