اختصاص پنج هکتار زمین آموزشی به طرح شفا در بندرعباس

مهدی باقری روز سه شنبه در این زمینه اظهار کرد: این طرح در جهت تقویت فعالیت های علمی و پژوهشی و سرعت بخشی به فرایند تبدیل علم به محصول اجرا شده است.
وی ادامه داد: با اجرای طرح شفا در این دانشگاه، ارتباط بین مخترعان، سرمایه گذاران و دانشگاهیان برقرار و از قبل آن زمینه رشد تولیدهای داخلی فراهم می شود.
رئیس دانشگاه اسلامی واحد بندرعباس با بیان اینکه ایجاد شرکت های دانش بنیان و تقویت آن در دانشگاه، آینده هر واحد دانشگاهی را تضمین می کند، افزود: این رویکرد افزایش تولید داخلی، سرمایه گذاری، تجاری سازی علم در دانشگاه ها و کاهش وابستگی به شهریه را به دنبال دارد.
باقری گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس در نظر دارد تا با استفاده از ظرفیت هرمزگان و افزایش تعداد طرح های دانش بنیان، فعالیت های علمی و پژوهشی را در مسیر تجاری سازی قرار بدهد.ک/3
در فرایند اجرای طرح شفا، برای هر واحد دانشگاهی استان ها به منظور تجاری سازی تحقیقات، یک شهرک فناوری آزاد احداث و در آن فعالیت های مختلف علمی، فناوری و حتی صنفی، خدماتی و تجاری انجام می شود.
8145/2090/

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.