احضار 8 وابسته نظامی غربی و عربی به وزارت دفاع روسیه

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع روسیه امروز (سه شنبه) با احضار وابستگان نظامی آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، عربستان سعودی، ترکیه، ایتالیا و نماینده پیمان آتلانتیک شمالی نسبت به رویکرد مقامات و رسانه های این کشورها دربرابر عملیات ضدتروریستی در سوریه اعتراض کرد.
ژنرال “آناتولی آنتونف» معاون وزیر دفاع روسیه خطاب به وابستگان نظامی احضار شده، تاکید کرد: متاسفانه برخی مقام ها و شخصیت های سیاسی شماری از کشورها ادعاهایی در باره هدف قرار گرفتن غیر نظامیان در جریان حملات سوریه مطرح می کنند که از جمله می توان به اظهارات ضد روسی وزرای خارجه و دفاع آمریکا، دبیرکل ناتو و وزیران دفاع انگلیس و فرانسه اشاره کرد.
وی افزود: مقام های وزارت دفاع روسیه با دقت این گونه گفته ها را رصد و مورد ارزیابی قرار می دهند.
آنتونف گفت: این نشست با هدف ارائه شواهد رسمی در باره این اظهار نظرها برگزار شده است و در غیر این صورت باید ادعاهای طرح شده رد شود.
وی افزود: این موارد همچنین به چند رسانه انگلیسی زبان مربوط می شود که اتهامات بسیاری را به روسیه در مورد حمله به بیمارستان ها وارد کرده اند، در حالی که هر روز به طور گسترده در باره عملکرد گروه عملیاتی گزارش می دهیم و جهان از آن آگاه می شود.
آنتونف ادامه داد: تمامی اطلاعات بمباران ها به صورت تصویر و فیلم برای تمامی اهداف و همچنین مناطق عملیاتی ارائه می شود و اگر شرکای ما اطلاعات بیشتری دارند از مدت ها پیش خواسته ایم که ارائه کنند.
وی افزود: در هر موردی اگر اطلاعاتی درباره تخریب بیمارستان ها، مساجد، مدارس و هدف قرار گرفتن غیرنظامیان در جریان حملات روسیه ارائه شود، تحقیقات دقیقی انجام می شود و نتایج آن به آگاهی افکار عمومی جهان خواهد رسید.
آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، قطر و عربستان هفت کشور اردوگاه ضد سوری پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت “بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروریست های افراطی از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند که براساس گزارش ها، شهروندانی از 83 کشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می جنگند.
روسیه در چارچوب قراردادهای همکاری نظامی خود با سوریه، حدود 50 فروند جنگنده سوخو، چندین بالگرد جنگی میگ 24 و مجموعه ای از رزمناوها، یک ناو تجسسی و همچنین پهپادها را در خاک این کشور برای مبارزه علیه تروریست ها به کار گرفته است.
روسیه اعلام کرده که این همکاری ها در چارچوب مقررات بین المللی و برای اجرای قراردارد همکاری با دولت قانونی سوریه آغاز شده است و ادامه خواهد یافت.
بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، در جریان عملیات هوایی این کشور در سوریه طی 28 روز گذشته بیش از 100 موضع تروریست ها منهدم شده است.
شبک **اروپام**391**1516 **1917

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.