احداث بیمارستان هسته ای در راستای راهبردهای طرح جامع

به گزارش خبرنگار مهر، محمدسالاری در مراسم امضای تفاهم نامه احداث اولین بیمارستان هسته ای کشور که با حضور رئیس سازمان انرژی هسته ای، وزیر بهداشت درمان و آموزش پرشکی و شهردار تهران در بوستان ولایت برگزار شد، در خصوص اهمیت احداث این بیمارستان اظهار داشت: این اقدام قطعا در تامین سرانه های بهداشتی و سلامتی شهر تهران به عنوان یکی از سرانه های ۷ گانه تاثیر قابل توجهی خواهد داشت، ضمن اینکه مکان تعیین شده در جنوب شهر خود عاملی برای کاهش فاصله شمال تا جنوب شهر تهران خواهد بود و کمک شایانی از نظر اقتصادی و ارتقاء کیفیت زندگی به منطقه جنوبی شهر خواهد کرد.

وی ادامه داد: احداث بیمارستان هسته ای یکی از اقداماتی است که در راستای تحقق یکی از راهبرد های ۱۷ گانه طرح جامع که ارتقای جایگاه شهر تهران در مقیاس ملی، منطقه ای و بین المللی است، صورت می گیرد.

سالاری با اشاره به نقش این بیمارستان در جهت افزایش درآمدهای پایدار شهر تهران گفت: برای اولین بار فرصتی فراهم می شود که بیماران، نیازمند سفر به کشورهای دیگر برای دریافت خدمات هسته ای درمانی نباشند. در این بیمارستان تجهیزاتی به کار خواهد رفت که برخی از آن‌ها به طور انگشت شمار در اختیار چند کشور است.

وی افزود: نخستین بیمارستان هسته‌ای کشور با ۳ اولویت تحقیقاتی، تشخیصی و درمانی قطعا نقش بسزایی در جذب گردشگر سلامت از کشور های همسایه و سایر کشور ها خواهد داشت. در گذشته بیماران ما برای درمان به کشورهای دیگر می رفتند اما امروز در تمامي زمينه‌ها ی پزشکی وخدمات نوين آن به پيشرفت‌هاي قابل توجهي دست يافته‌ايم و متخصصین زبده ای را داریم که خود عاملی برای جذب گردشگران سلامت که موجب افزایش درآمدهای پایدار خواهد بود.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: ما امروز به دنیا ثابت کردیم که ملت ایران اگر اراده کند کاری را انجام دهد هیچ قدرتی مانع آن نخواهد بود و حتی با وجود تحریم ها و فشارهایی که بر کشور وارد شد ما امرو توانستیم از انرژی هسته ای در اقدامات صلح جویانه و در راستای پیشرفت علم پزشکی و درمان استفاده کنیم که تا کنون در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا بیمارستانی با مجموعه ای درمانی تشخیصی که با پرتو سر و کار دارد و بصورت مدرن و یکپارچه باشد وجود نداشته است و این بیمارستان در منطقه سرآمد خواهد بود و ما باید بتوانیم در حوزه تجهیزات پرتو درمانی و تشخیصی الگو ایجاد کنیم و بدنیا ثابت کنیم که فعالیت های صلح آمیز هسته ای، فقط در بحث غنی سازی و آب سنگین خلاصه نمی شود.

سالاری با اشاره به سال همدلی و همزبانی و تعامل خوب دولت و شهرداری تهران اظهار داشت: درست است که آقای قالیباف و آقای روحانی روزی رقیب جدی هم در انتخابات ریاست جمهوری بودند اما اکنون مشاهده میکنیم که وقتی پای منافع و امنیت ملی و سلامت مردم در میان است هیچ مرزبندی و رقابتی وجود نخواهد داشت و ملاک عمل منافع ملت و نظام خواهد بود و امروز این تعامل و همدلی نمود پیدا کرده و دولت و شهرداری در کنار هم دست به اقدامی بزرگ در جهت تامین سلامت مردم، توسعه صنعت پزشکی و ایجاد زمینه برای جذب توریست سلامت و غیره زده اند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.