اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در استان ایلام آغاز شد

به گزارش ایرنا، این طرح بصورت نمادین با حضور جمعی از مسوولان بهزیستی استان ایلام در مهد کودک ام البنین واقع در مرکز این شهر آغاز شد.
معاون فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی ایلام در حاشیه این برنامه به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: این طرح از سال 82 در این استان آغاز شده و پیش بینی می شود امسال نزدیک به 20 هزار کودک معاینه چشم شوند.
شاپور کردی گفت: طرح آمبلیوپی امسال در 290 پایگاه ثابت (مهدهای کودک) و همچنین 30 گروه سیار اجرا و ویژه کودکان سه تا شش سال است.
وی مدت زمان اجرای این طرح را دو ماه اعلام کرد و افزود: در این طرح کودکان سه تا شش سال معاینه چشم شده و در صورت وجود تنبلی چشم شناسایی و تحت درمان قرار می گیرند.
کردی تاکید کرد: کودکانی که در این طرح مشکوک به تنبلی چشم و دیگر عیوب تشخیص داده شوند ابتدا توسط بینایی سنج و سپس چشم پزشک دوباره و دقیق معاینه خواهند شد.
معاون پیشگیری بهزیستی ایلام از حمایت این دستگاه از کودکان نیازمند و دارای عارضه تنبلی چشم خبر داد و گفت: پارسال از مجموع 19 هزار و 500 کودکی که معاینه شدند این اداره کل کمک هزینه خرید عینک 108 کودک و سه مورد جراحی چشم را تقبل کرد.
وی با بیان اینکه عارضه تنبلی چشم در صورت درمان به موقع قابل پیشگیری است و موجب رفع مشکلات بینایی افراد در سنین بالاتر می شود، از خانواده ها خواست تا فرزندان سه تا شش سال خود را در این طرح معاینه کنند.
طرح آمبیلوپی همه ساله همزمان با سراسر کشور آبان ماه اجرا می شود.
7171/9002

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.