اتصال 78 درصد از واحد های شهرکهای صنعتی فارس به تصفیه خانه فاضلاب

به گزارش دریافتی چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس، محمد مهدی مهربانی افزود: هم اینک تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی آب باریک، بزرگ شیراز و آباده، سروستان، داراب، ملوسجان، سپیدان، شهید مصلحیان کازرون، نورآباد، ارسنجان و اقلید 1در حال فعالیت است که برای ساخت و بهره برداری از آنها حدود 240 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی با بیان اینکه سامانه پایش مستقیم در تصفیه خانه های آب باریک و شهرک صنعتی بزرگ شیراز با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 700 میلیون ریال به بهره برداری رسیده است، گفت: سامانه پایش مستقیم در سایر شهرک های صنعتی نیز با توجه به اولویت در نظر گرفته شده راه اندازی می شود.
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت شهرک های صنعتی فارس اظهار کرد: هم اینک ساخت هفت تصفیه خانه در شهرک ها و نواحی صنعتی در حال اجرا یا طراحی است که برای ساخت آنها حدود 112میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
مهربانی با بیان این که طرح استحصال پساب در شهرک صنعتی بزرگ شیراز از جمله طرح های در دست اجرا است، گفت: شهرکهای صنعتی فارس رتبه نخست را در بین شهرک های کشور در زمینه تعداد تصفیه خانه های فاضلاب در حال اجرا به خود اختصاص داده است.
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه انجام فعالیت های زیست محیطی را به عنوان یکی از اولویت های مهم در این شرکت عنوان و اظهار کرد: بر این باور هستیم که توسعه پایدار در شهرک های صنعتی بدون حفظ محیط زیست محقق نمی شود.
وی با بیان این که برای دستیابی به شرایط مطلوب زیست محیطی تمهیدات و برنامه ریزی مناسبی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان در نظر گرفته شده است، گفت: مکان یابی شهرک های صنعتی با توجه به ملاحظات زیست محیطی انجام و ارزیابی زیست محیطی قبل از احداث شهرک های صنعتی انجام می شود. ک/1
2027 / 1876

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.