آنقدر که آمریکا به مذاکره با ایران نیازمند است، ما نیاز نداریم

حسین نجابت نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ممنوع بودن مذاکره با آمریکا، گفت: برخی می‌گویند آمریکا شیری است که دندان‌ها، یال و کوپال آن ریخته است؛ نباید از آن ترسید. اما ما معتقدیم آمریکا گاو وحشی‌ای است که زور دارد و باید از او ترسید.

وی افزود: کسی که از این گاو وحشی می‌ترسد، به دنبال تدبیر است تا آن را زمین‌گیر کند اما کسی که می‌گوید نباید از آن ترسید با آغوش باز از آن استقبال می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه این دو دیدگاه، دیدگاه طیف مقابل هم است، ادامه داد: رهبر انقلاب هم فرموده‌اند که آمریکا هم قدرت دارد و هم با تمام وجود مزّور، حیله‌گر و عهدشکن است.

نجابت گفت: وقت بی‌امانی را برای آمریکا صرف می‌کنیم اما طبق فرموده رهبری مذاکره با آمریکا برای ما سود ندارد و زیان فراوان دارد.

وی با اشاره به اینکه نباید علت ضرر آمریکا را نادیده گرفته و فراموش کنیم، ادامه داد: یکی از شاخصه‌های انقلاب اسلامی، استکبارستیزی است اما آمریکا در این مذاکرات به دنبال آن است که به انقلابیون جهان اثبات کند که ایران را مهار کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه آنقدر که آمریکا به مذاکره با ایران نیازمند است، ما نیازی به آن نداریم، خاطرنشان کرد: اینکه رهبری می‌فرمایند مذاکره با آمریکا ممنوع است، به همین خاطر بوده و بدون‌شک سودی برای ملت در برقراری این رابطه وجود ندارد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.