آمریکا به دنبال نفوذ در راستای براندازی نظام جمهوری اسلامی است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی شامگاه یکشنبه در مراسم وداع با شهدای مدافع حرم در محل مسجد حضرت مهدی(عج) دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکا و استکبار از هر بستری برای نفوذ و براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده می کند، اظهار کرد: غرب می داند که نظام اسلامی به دنبال از بین بردن جریان استکبارستیزی در دنیاست به همین دلیل روش های مختلف همچون دیپلماسی، تحریم، جنگ و تهدید را برای مقابله با ملت ایران را استفاده کرده و می کند.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: در این میان برخورد ما مهم است که باید برخوردی نفوذناپذیر و غیرانفعالی باشد.

وی اظهار کرد: معاویه در زمان حیات خود به یزید هشدار داده بود که زمینه های اجتماعی حکومتت از همه جهت آماده و مهیا است اما تنها نقطه خطر خلافتت خاندان علی(ع) است و در برابر آن ها شکست یا پیروزی هر دو نشانه شکست است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه دستگاه خلافت بنی امیه بعد از واقعه عاشورا با برنامه ریزی پیش رفت، افزود: وقتی بنی امیه پسر پیامبر(ص) را به آن شکل به شهادت رساندند فهمیدند که این مسئله برایشان گران تمام می شود به همین دلیل برای مشوش نشدن اذهان عمومی نسبت به دستگاه خلافت ابتدا باید با کوچک کردن خاندان نبوت صلابت و ابهت پیامبر(ص) را در بینش مردم از بین می بردند.

وی افزود: در نهایت با وارد کردن شکنجه ها و مصائب بسیار به خاندان اهل بیت(ع) به گونه ای رفتار می کردند تا اسرا تبار خود را فراموش کنند و از انتساب به خاندان پیامبر(ص) بیزار شوند تا درصدد تبلیغ علیه حکومت بنی امیه برنیایند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه در واقعه عاشورا بحث انتقام گیری نبود بلکه بحث سرکوب کردن و کوچک کردن خاندان پیامبر(ص) مطرح بود، ابراز کرد: اهل بیت امام حسین(ع) پس از اسارت با برنامه ای ابتکاری برخوردی نفوذناپذیر و غیرانفعالی در برابر دشمنان را از خود نشان دادند.

وی ادامه داد: اهل بیت امام حسین(ع) نفوذ دشمن را قبول نکرده و در برابر دشمن منفعل نشدند بلکه با حرکت توفنده و انقلابی و با حرکت دختری سه ساله توانست دشمن را در لحظات اول از کرده خود پشیمان کرد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.