آماده باش نیروهای امدادی پاکدشت برای مقابله با سیل احتمالی

ابراهیم تاجیک نوری روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: با توجه به تغییرات جوی و بارش نزولات جوی و احتمال وقوع سیل در مناطق شمالی پاکدشت و منطقه توچال، نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر و خدمات رسان شهرستان در آماده باش کامل قرار گرفتند.
وی افزود: با توجه به سیل خیز بودن منطقه و وقوع چندین مورد سیل در پاکدشت، هشدارهای لازم به ساکنان این مناطق داده شده تا از قرار گرفتن در بستر رودخانه خودداری و از مسیر سیلاب فاصله بگیرند.
تاجیک نوری تصریح کرد: مردم باید در هنگام تغییرات جوی و آغاز بارش باران از قرار گرفتن در مسیر رودخانه ها و حاشیه آبراه ها خودداری کرده و هشدارهای مأموران را جدی بگیرند.
وی همچنین از آماده باش نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر مستقر در پایگاه های امداد جاده ای پاکدشت خبر داد.
تاجیک نوری اظهار کرد: شهرستان پاکدشت در مسیر جاده ترانزیتی امام رضا(ع) و شرق استان تهران قرار دارد و با توجه به بارش باران و حجم تردد خودروها در این مسیر، نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در دو پایگاه ثامن الحجج (ع) و شهدای مظفر مستقر و آماده امدادرسانی به مسافران می باشند.
رئیس جمعیت هلال احمر پاکدشت گفت: با وجود بارش باران در روزهای اخیر، هیچ حادثه ای در این مسیر رخ نداده و ترافیک روانی در آن برقرار است.
در سیلاب بیست و هفتم شهریور ماه سال جاری در پاکدشت، شش نفر جان خود را از دست داده بودند.
سیلاب شامگاه جمعه رخ داده در منطقه توچال پاکدشت هیچ تلفات جانی در پی نداشت و تنها چند خانه دچار آبگرفتگی شد.
پاکدشت در 25 کیلومتری جنوب شرق تهران در مسیر جاده امام رضا (ع) قرار دارد.
تهرام/7254//1348

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.