آزاد سازی محدوده‌های معدنی در قزوین از اول اسفند ماه آغاز می‌شود

علی پرزحمت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: در پی دستور مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت در آزاد سازی محدوه های معادن کشور، محدوه های معدنی استان قزوین نیز با هدف تسهیل در سرمایه گذاری معدنی از اول دی ماه سالجاری آزاد سازی آغاز می شود.

وی اعلام کرد: در راستای تسهيل فرآیند امور معدنی و همچنین با توجه به تعدد محدوده‌های بلوکه شده و بروز مشكلات مختلف در واگذاري آنها از طريق مزايده عمومی و يا ثبت درخواستهای جديد آزاد خواهد شد.

وی افزود: کلیه محدوده های درخواست، صدور پروانه، اکتشاف كه به هر دليل ابطال و بلوكه شده اند، به استثناء مواردی كه پس از اخذ موافقت دستگاههای مربوطه طبق ماده ۲۴ قانون معادن ابطال شده اند، آزاد و از کالک حذف می شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در ادامه با اشاره به تفاهم نامه فی مابین وزارت صنعت، معدن و تجارت با سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداری كشور افزود: محدوده هايی كه مورد مخالفت دستگاه های اجرایی مربوطه قرار می گيرند، بلوكه شده و از واگذاری آنها خودداری می شود.

پرزحمت خاطر نشان کرد: کلیه محدوده های بلامعارض ابطالی و همچنين پروانه های اکتشاف ابطالی که حداقل یکبار به مزایده رفته و متقاضی نداشته اند، پس از اطلاع رسانی کامل، آزاد و از کالک حذف خواهند شد.

وی تاکید کرد: با توجه به آیین نامه اجرایی قانون معادن، برگزاري یکبار مزایده براي محدوده های ابطالی الزامی بوده و پس از برگزاری مزايده و درصورت عدم وجود متقاضی، به شيوه مذكور از كالک حذف می شوند.

به گفته وی درصورت کاهش مساحت محدوده های پروانه اکتشاف بنا به تقاضای دارنده آن در هر مرحله، بخش كسر شده نيز آزاد شود، این بند شامل محدوده های باقیمانده پیش از ابلاغ این بخشنامه هم خواهد بود.

پرزحمت تصریح کرد: بخشهاي باقيمانده از پروانه های اکتشافی كه تا زمان صدور این بخشنامه منجر به صدور گواهی کشف یا مجوز برداشت به استناد تبصره ۱ ماده ۲۸ آیین نامه اجرایی قانون معادن شده اند، به شيوه مذكور از كالک حذف خواهند شد.

وی در پایان گفت: مشخصات کامل مناطق آزاد شده استان قزوین تا تاریخ ۱۵ آذرماه سال جاری در سامانه کاداستر معدنی پورتال سازمان صنعت، معدن وتجارت درج خواهد شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.