آذربایجان غربی می تواند به قطب فناوری نانو در کشور تبدیل شود

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا حاتمی زاده ظهر دوشنبه در جلسه ترویج و بکارگیری علوم نانو و هماهنگی برگزاری هفته نانو در استان با بیان اینکه آذربایجان غربی امسال جزو شش استان پایلوت کشور در امر استفاده و بکارگیری علم نانو در بخش های آموزشی و پژوهشی معرفی شده است افزود: در راستای این طرح مقرر شده آذربایجان غربی امسال در جهت استفاده و بکارگیری علوم نانو در بخش های آموزشی، پژوهشی و کاربردی اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با تاکید بر بهره گیری لازم در استفاده از ظرفیت های استان در بخش علوم نانو به ویژه در هفته بزرگداشت نانو اظهارداشت: برنامه های بزرگداشت هفته نانو در استان نیز در همین راستا اجرایی می شود در این راستا پژوهشگران و دانش آموختگان این بخش می تواند نهایت استفاده را از این موضوع ببرند.

حاتمی زاده اضافه کرد: امید می رود با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین اساتید و مسئولان استانی، حرکتی که در حوزه نانو در استان شروع شده باعث شود که آذربایجان غربی به یکی از قطب های مطرح کشور در این حوزه تبدیل شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: آذربایجان غربی زمینه و پتانسیل توسعه و ترویج و بکارگیری علوم نانو در حوزه های مختلف را دارد اما تاکنون به این موضوع چه در سطح ملی و چه استانی آنطور که باید و شاید توجه کافی نشده است.

نادر صفرزاده با تاکید بر اینکه لازم است با مشارکت پژوهشگران، اساتید دانشگاهی و مدیران، نسبت به ارتقای توانمندی های استان در حوزه نانو اقدامات لازم صورت گیرد افزود: بکارگیری و استفاده از علوم و فناوری نانو در حوزه های مختلف مسیری برای رشد و توسعه پرشتاب استان به شمار می رود.

وی ادامه داد: با تکیه بر علوم و دانش نانو، می توان بصورت جهشی در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی و سایر بخش ها، به پیشرفت و ارتقای جایگاه استان در شاخص های توسعه دست پیدا کرد که برای تحقق این هدف، نیازمند مشارکت و همکاری پژوهشگران، محققین، شرکت های فناوری، دانشگاهها و مدیران و مسئولان استانی هستیم.

صفرزاده در ادامه به برگزاری هفته نانو در استان اشاره و خاطرنشان کرد: برگزاری این هفته، فرصتی برای ارائه دستاوردهای استانی در حوزه نانو و همچنین محلی برای تبادل و انتقال تجربه و همچنین آشناسازی مردم با پیشرفت های این حوزه است و انتظار می رود دستگاهها، شرکت ها، دانشگاهها و تمامی فعالین عرصه نانو، در برگزاری هرچه بهتر این هفته در استان مشارکت کنند.

در این جلسه گزارشی در خصوص وضعیت استان آذربایجان غربی در حوزه نانو ارائه شد و حاضرین نیز دیدگاهها و نقطه نظرات خود را در رابطه با راهکارهای ارتقای توانمندی های استان در این حوزه مطرح کردند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.